Iplik Sanayi

Güçlü Grup 1997 yilinda sanayilesme yolundaki yatirimlarina bir yenisini eklemis ve Güçlü Tekstil markasiyla iplik sanayinde de faaliyet göstermeye baslamistir. O günden bugüne, üretim ve tüketim trendlerini anlik takip ederek, tekstil sektöründe önemli bir noktaya gelmistir.

Bugün Güçlü Tekstil, toplam 6 adet iplik fabrikasinda 200.000 iglik ring ve 8.400 rotorluk open-end iplik isletmelerinde Ne 16-80 numara araliginda open-end, ring karde, penye ve kompakt iplikler üretmektedir.

Dünya çapinda pamuk kalitesinde görülen gerilemeye karsin, Güçlü Tekstil gerekli tedbirleri alarak üretimine devam etmektedir. Hammadde Yönetimi Anlayisi sayesinde ring iplikte Ege Bölgesi, open-end iplikte Amerikan pamuklarini kullanan firma, yüksek verimlilik ve ‘en iyi kalite’ politikasini tüm paydaslari ve is ortaklari için geçerli kilmakta; ürünleri için en iyi hammadde seçimini özenle yapmaktadir.

Harman hallaç hattinda Jossi Vision Shield makinesi ile yabanci madde ayiklama ve genis arka grup sayesinde pamuk kalitesindeki eksikligi ortadan kaldirabilme gücü; open-end ve ring iplik makinelerindeki Corolab ve bobin makinalarindaki Loepfe beyaz ve renkli elyaf temizleme sistemleri gibi ilave yatirimlar ve özenli çalismalar ile Güçlü Tekstil olasi elyaf sorunlarina karsi çözümlerini gelistirmistir.

2007 yilinda, 1632 iglik Rieter K 45 kompakt iplik makinelerini Türkiye’de kullanmaya baslayan ilk isletme olmanin gururunu yasayan firma, müsterileri arasinda yüksek performansiyla göz doldurmaktadir.

Ring iplikte balyadan iplige kadar Rieter, bobinde Murata markalarinin güvencesinden kuvvet alan Güçlü Tekstil, Loepfe yabanci elyaf temizleme ve Perla A tüylülük azaltici sistemleri sayesinde, kirlilik (kontaminasyon) içermeyen ve düsük tüylülüge sahip iplik üretmeyi sürdürmektedir. Bu sayede dokuma, örme, boya-apre-baski gibi sonraki süreçlerde yüksek performansla islenen Güçlü Iplikleri, hem Türkiye’de hem de yurt disinda tercih edilen üreticilerin basinda gelmektedir.

Güçlü Tekstil’in sahip oldugu yaklasik 125 ton/gün üretim kapasitesinin tamamini open-end, ring karde, penye ve kompakt iplikler olusturmaktadir. Ne 16-36 numara araliginda open-end iplikler, Ne 16-40 numara araliginda ring karde iplikler ve Ne 16-80 numara araliginda penye iplikleriyle Güçlü Tekstil, üstün teknolojinin yakin takipçisi olarak, üretim kalitesini her zaman dünya standartlarinda tutmaktadir.

Güçlü Tekstil bünyesindeki open-end iplik isletmelerinde, baslangiçtan iplik üretimine kadar olan bütün makinelerde Rieter markasi tercih edilmistir. Bobin makinelerinde ise 21. yüzyilin markasi olarak da bilinen Murata markasini seçilmistir. Rutubet ve sicakligin bilgisayar kontrollü klima sistemleriyle tam kontrol altinda tutuldugu tesiste, yabanci madde ve elyafin temizligi ring ve penye iplik üretiminde Jossi Vision Shield, open-end iplik hattinda ise Loepfe ile saglanmaktadir.

Murata makineleri sayesinde yabanci elyafin karismasi engellenmekte, böylece iplik kalitesinin devamliligi saglamaktadir.

Laboratuvar

Üretim asamalari ve ürün kalitesine yönelik standartlari korumak, Güçlü Grup’un kurdugu her tesis için vazgeçilmez bir ilkedir. Bu sebeple, hammadde seçiminden kalite kontrole kadar pek çok süreç, ileri teknolojiyle donatilmis laboratuvarlarda yönetilmektedir.

Ürünler, Uster Tester 5, Uster ve Premier Art, Aquara, Tensomax 7000 gibi cihazlarla gerçeklestirilen serit, elyaf ve iplik testleriyle üretiminin her asamasinda düzenli olarak kontrol edilmektedir.