Baskan’dan

Farkli uygarligin yeserdigi bir cografya olan Anadolu, çalisma, üretme ve gelismenin de binlerce yillik tarihini yazan topraklardir.

Güçlü Grup olarak yaptigimiz her yatirimda ve basladigimiz her iste, sahip oldugumuz degerleri güçlü yarinlara tasima görevini üstlendigimizin bilinciyle hareket ediyoruz.

Bu azmin, çalisma disiplininin ve ahlâkin, bizim için geçmiste kalan Güçlü Grup kurucularinin ticaret hikâyesiyle vücut buldugunu söyleyebiliriz. Büyük babamiz Haci Güçlü’nün Firat Nehri üzerinde ticaret için verdigi mücadele ondan sonra gelen tüm Güçlü ailesine örnek olmus ve bugünlerinin altyapisini olusturmustur. Bugün uluslararasi yapiya bürünmemize sebep olan çalisma ve ileriyi görme yetisi o günlerin bizlere bir armaganidir.

Böyle bir ticaret geleneginden gelen isadamlari olarak, en büyük basarinin tüm güçlüklere karsi azimle mücadele etmek, dürüst ve ilkeli çalisma anlayisindan taviz vermemek oldugunu ögrendik. Bizi ‘Güçlü’ yapanin, Adiyaman’da iplik, örgü ve boyama, çuval, un, yem ve plastik üretimi gibi alanlarda yaptigimiz yatirimlarin yani sira, bu tavrimiz oldugunu biliyoruz.

Iste bu sebeple, bu topraklardan aldigimiz gücü, yine bu topraklar için kullanmaya devam edecegiz.

Saygilarimizla,

Ziya GÜÇLÜ
Yönetim Kurulu Baskani